Усі новини

Здоров’я населення та готовність до викликів: відбулася щотижнева нарада Запорізького ОЦКПХ

«Зміцнення, збереження та захист фізичного і психічного здоров’я, прогнозування, виявлення та готовність реагування на можливі надзвичайні ситуації та небезпеки для здоров’я людей, застосування сучасних практик для досліджень, вчасне інформування населення, безбар’єрність, як суспільна норма, ефективна робота з громадами та стейкхолдерами області, розвиток і стійкість — є одні із пріоритетів нашої роботи», — наголосив сьогодні генеральний директор Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар Запорізької області Тарас Тищенко на початку щотижневої наради.

У робочому заході взяли участь профільні заступники генерального директора, головний бухгалтер, завідувачі відокремлених підрозділів, начальники та завідувачі відділів Центру.

Учасники наради підбили підсумки роботи за минулий період, проаналізували актуальну ситуацію у сфері громадського здоров’я та визначили пріоритетні завдання на найближчий час.

Особливу увагу було приділено епідемічній ситуації в Запорізькій області. За результатами минулого тижня захворюваність на гострі кишкові інфекції залишається нижчою, ніж упродовж двох попередніх тижнів – 33 випадки. Також триває епідеміологічний нагляд за холерою — з 1 червня 2026 року вже обстежено 137 людей.

Крім того, фахівці Центру провели інформаційно-просвітницькі заходи на рівні громад Запоріжжя з профілактики неінфекційних хвороб та ментального здоров`я.

Під час наради розглянули низку важливих напрямів роботи:

-тижневі результати моніторингу довкілля Запоріжжя та області;

-діяльність лабораторій Центру;

-імунопрофілактику, забезпечення пунктів щеплення вакцинами та контроль умов їх зберігання;

-промоцію здорового способу життя та профілактику факторів ризику;

-навчання працівників на циклі тематичного удосконалення: «Актуальні клініко-фармацевтичні аспекти використання та адміністрування антимікробних препаратів»;

-підсумки тренування з цивільного захисту та реагування на НС;

-політику кадрового розвитку професіоналів

-навчання щодо тренінгу з працівниками поїзних бригад Укрзалізниці з відпрацюванням дій в разі виявлення пасажирів із ознаками інфекційного захворювання, в якому прийняли участь 12 працівників;

-ефективну комунікацію та взаємодію зі ЗМІ;

-цивільного захисту;

-діяльність інших структурних підрозділів Запорізького ОЦКПХ.

Наприкінці наради генеральний директор Тарас Тищенко визначив низку управлінських рішень та нових ініціатив, спрямованих на наполегливу роботу зі зміцнення громадського здоров’я, підвищення готовності до викликів та забезпечення епідемічного благополуччя населення Запорізької області.

Ми щодня і щоночі дякуємо нашим захисникам і захисницям за захист, за можливість жити і працювати

 

Поділитися:
Знайти