Дизентерія – гостре інфекційне захворювання, що характеризується диспепсичними розладами (проносом, блювотою, зневодненням), переважними ознаками ураження товстої кишки і загальної інтоксикації організму.
Найбільшу сприйнятливість до захворювання мають діти віком від 6 місяців до 5 років. Захворюваність серед дітей у 4,3 раза вища, ніж у дорослих.
Збудник шигела (лат. Shigella) – нерухомі бактерій паличкоподібної форми, що не утворюють спор гострого інфекційного захворювання (дизентерія), як правило, передається від людини, що хворіє на дизентерію, а також через воду, харчові продукти, контактно-побутовим шляхом.
Інкубаційний період триває 2-3 доби, інколи зменшується до 2 годин або продовжується до 3-10 днів. Тяжкість перебігу залежить від рівня гарячки, інтоксикації, інтенсивності діареї. Гострі явища на тлі лікування стихають за 2-3 доби, у разі середньої тяжкості перебігу – на 4-5 добу. Клінічне одужання настає до кінця 2-го тижня.
Симптоми дизентерії проявляються у вигляді діареї та загальної інтоксикації організму. Також спостерігаються – нудота, головний біль, зневоднення організму, підвищена температура, млявість, болі у печінці, шлунку.
Дизентерія дуже заразна, тому хворий обов’язково проходить лікування в інфекційному відділенні лікарні. При виникненні симптомів захворювання слід викликати швидку допомогу.
Про профілактику захворювання дізнавайтеся на слайді.
Бактеріологічна лабораторія Запорізького обласного ЦКПХ виконує бактеріологічне дослідження на наявність збудника дизентерії.
Контакти лабораторії: тел. (061) 702-39-83, 702-34-87, [email protected]
Відділ організації та забезпечення лабораторних досліджень: тел. (061) 702-34-45, 702-35-08, [email protected]
На світлинах процес лабораторних досліджень